Altesti panaszok2015.01.26. 10:48, Kósáné K.Mária
ALTESTI PANASZOK
Keresd még a megbetegedett konkrét szervnél, vagy betegségnél is. Pl. BÉL, FEKÉLY, PROSZTATA stb., valamint a BAKTÉRIUM, HORMON, IDEGRENDSZER, KÓROKOZÓK, RÁK, MIRIGYRENDSZER, VÍRUS címszók alatt.
Az altesti panaszok megjelölés, nagyon tág összevonása mindannak a sokszor előforduló tünetegyüttesnek, ami a medencében található szervekre, és a lábra kihatva vonatkozhat. Itt maga a tünet közös, az érzékelésre, érzésekre vonatkozóan, és sokszor el nem különíthető az egyik szerv fájdalma a másiktól. Nagyobb részt ezek általános medenceszervi, gerinc és alhasi fájdalmak, gyulladások, daganatok. A keleti gyógyítók szerint, a szervek, meghatározott időperiódusonként, energiaközvetítést és erő átadást hoznak létre egymás között. (lásd Javaslatok) Ha zavar támad a rendszerességben, egy idő után megjelennek a betegségre jellemző tünetek, de ezek nem biztos, hogy a beteg szerv tünetei, hanem a körforgásban előtte, vagy utána következő szerv hiánytünetei. Ezért a keleti gyógyítók, sokszor mind három szervet egyszerre gyógyítják, de a sokszor tünetet nem mutató, középső szervre fordítanak legtöbb figyelmet. Gyógynövényeket, meghatározott időben gyógynövényes olajos masszázst, tornagyakorlatokat, akupunktúra, vagy akupresszúra, testgyertya alkalmazását, és meghatározott időben adott „energiaadást” használnak gyógyításra.
Ha a nyugati orvostudomány szerint fontoljuk meg az összefüggést, a medence szerveivel kapcsolatban, akkor is a szervek egymásra hatását figyelhetjük meg. Biológiailag egymás mellett, alatt, fölött lévő szervekről van szó, egyazon, összezsúfolt helyen. Ha az egyik szerv, gyulladásos állapotba kerül, akkor a fájdalmat, a medence-idegek közvetítik az agynak, mint szervfájdalmat, ami helyileg a medencében van. Az agy fájdalomcsökkentő anyagot (endomorfint) bocsát ki és közvetíti a szervnek a medencén keresztül. A beteg szerv mellet elhelyezkedő szervek szintén megbetegedhetnek. Megfigyelhető gyulladás-együttesek például a petefészek- vagy heregyulladás és a hólyaggyulladás; majd pár nappal később, a végbél vagy prosztata, méh vagy hüvelygyulladás egyidejű megjelenése; egészen fel a veséig (bár ha a vese maga nem fáj, attól még lehet beteg), érintve a gerincidegeket, a lábakat, melyek állandóan, tompán fájhatnak.
Minden altesti panasz esetén ajánlott légző gyakorlatokat végezni. Jól töltsük fel levegővel a hasi részt, hogy jól kidomborodjon, tartsuk benn a levegőt pár másodpercig, és lassan, folyamatosan, zárt fogállással sziszegve, teljesen összesajtolva a medencét, engedjük ki a levegőt. A gyakorlat alatt kezeinket rakjuk a köldökhöz, és kilégzéskor nyomhatjuk befelé a hasfalat. Ez a gyakorlat szinte belsőleges masszázsként hat a medence belső szerveire. Nagy fájdalom esetén csak gyorsan szívjuk be (a hasra), és engedjük ki a levegőt, ne sajtoljuk. (lásd még Tornák.)
Az altesti panaszokat okozó betegségek, lehetnek kórokozók által közvetített - közvetlenül a húgyutakon, vagy hüvelyen keresztüli fertőzöttség, vagy a vérkeringés és nyirokutak által közvetített kórokozók -, vagy lehetnek daganatos, hormonális, idegrendszeri betegségek, és fizikai, külső hatás általi balesetek következményei.
A betegségre a gyógynövények hatásmechanizmusát érintő részletesebb cikk a "Betegségekre gyógynövények részletesebben" című blogban található, melyhez bejelentkezés szükséges és ez egyben a honlapról induló Körlevél elfogadását is jelenti. A bővített cikk IDE KATTINTVA érhető el.
A népgyógyászatban, vagy egyéb orvoslásokban ajánlott gyógynövények:
Apróbojtorján, Árvacsalán, Boróka bogyó, Citromfű, Édesgyökér, Fagyöngy, Fekete nadály (külsőleg), Fekete üröm, Fűz, Galagonya bogyó, Gyömbér, Kakukkfű, Kamilla, Kálmos gyökér, Kerti ruta, Macskagyökér, Madársóska, Menták, Orbáncfű, Palástfű, Sáfrány, Orvosi ziliz (Fehérmályva), Zsálya, Zsurló
+ a konkrét megbetegedéseknél és a Vértisztítók, valamint a Fájdalom és Gyulladás címszók alattiak.
Egyéb ajánlott készítmények:
Nézzük meg a megfelelő, konkrét megbetegedésnél.
Egyéb terápiák:
Súlyosabb esetekben okvetlenül keressük fel a megfelelő szakrendelést. Ajánlott sósfürdők, megfelelő gyógyfürdők vétele. Has, alhas, láb masszírozása, tornák. Hideg vagy meleg pakolások, attól függően, hogy melyik esik jól az altestnek. Az agyagfürdők és pakolások is nagyon jót tesznek.
|