2015.02.28. 23:38, Kósáné K.Mária
ARANYÉR
Lásd még ÉR, BÉL, VÉR címszó alatt.
Az aranyér……
* Vérző aranyérre Cickafar tea, és ülőfürdő javasolt. Tinktúrát is alkalmazhatunk helyi fertőtlenítésre, lemosásra. Készíthetünk kenőcsöt cickafark virágjából. Lágyító, fertőtlenítő, sebgyógyító hatással bír, így nemcsak a tüneteket enyhíti, hanem meg is gyógyítja azt.
* A Dió levelét használhatjuk, vértisztító, gombaölő tulajdonsága miatt. Aranyérbántalmaknál vérzéscsillapító és összehúzó, és fertőtlenítő hatását használjuk ki, ülőfürdőt készíthetünk belőle. Tinktúrájával naponta többször letisztíthatjuk a felületet, főleg vizelés és székelés után.
* A Gyömbér fájdalomcsillapító hatással rendelkezik. Használható emésztési problémák, hasi fájdalom, aranyér, vizelettarthatatlanság esetén. A Gyömbér az emésztőrendszer és a légzőszervi betegségek esetén, kívülről, massza vagy krém alkalmazásával, és tea vagy por bevételével, elsőrangú. Ital formájában kiűzi az alhasi gázokat és szünteti a görcsöket. Óvatosan alkalmazzuk gyulladásos bőrbetegségek, magas láz, vesebántalmak, vérzések és fekélyek esetén, erősen hevítő hatása miatt.
* A Kamilla megkönnyíti a székelést, anélkül, hogy meghajtaná az embert, és ily módon közvetlen alkalmas aranyerek belső kezelésére, ugyanakkor kamillakenőccsel külsőleg is lehet gyógyítani az aranyeret.
* Krónikus hasmenéssel és aranyérrel bajlódó betegeknek ajánlott a Korpafű tea fogyasztása. A hasmenésre hajlamos személyek azonban a legnagyobb elővigyázatossággal használják, mert bélgörcsöt okozhat.
* A Kálmosgyökér megfelelő szer az egész test megtisztításához. Csak kúraszerűen használjuk, majd tartsunk szünetet a használatával. Ez idő alatt fogyasztható Bazsalikomból, Gyömbérből, Kurkumából tea, maximum napi három csészével.
* Pásztortáska langyos főzetével végezzünk beöntéseket, vegyünk ülőfürdőt, mosogassuk a vérző aranyeret.
* Használható a Vérehulló fecskefű tea tisztító hatása végbélnyílásban égő érzést okozó aranyér ellen. Külsőleg ecsetelgessük hígított levével, belsőleg napi kettő forrázott teakeveréket igyunk. ….
A Mezei Zsurló a szövetekre, a vérre, a zsírra, és a csontra van hatással. Vértisztító, vérzéscsillapító, sebgyógyító hatással rendelkezik. Kisajtolt levét vagy sűrű főzetét sebek tisztítására használhatjuk. Rosszul, vagy nehezen hegesedő sebek, rosszindulatú vagy rákos daganatok esetén lemosó és borogatószer. Belső és külső vérzések csillapítására, elállítására is alkalmas. A bélfal és a belső szervek hajszálereinek vérzéseit leállítja, így minden belső vérzést is okozó, fertőző betegség, valamint bélfekélyek, vérző aranyér esetén alkalmazhatjuk. A Zsurlófüves, felmelegített dunszkötések is használhatók. A Bojtorjánmaghoz hasonlóan, jó lemosó szer, és massza formájában, gyulladt, vagy nehezen gyógyuló, fertőzött felületek, viszkető, pörkös, varas, gennyező bőrkiütések kezelésére alkalmas. Egyéb nem fertőző bőrelváltozásoknál kenőcsöt használjunk. Erősen kitüremkedő, vérző aranyérre, csomóra, masszát rakjunk. A friss Zsurlót alaposan megmossuk, egy deszkán péppé törjük, ezt tesszük ruhán keresztül az aranyérre. Ellenjavallatait lásd a gyógynövény leírásánál.
Egyéb, a népgyógyászatban, vagy egyéb orvoslásokban ajánlott gyógynövények:
Egyéb ajánlott készítmények:
Egyéb terápiák: